Kontakt:

Facebook:

Aktuality

Srdečne vás pozývame na odpustovú slávnosť

Narodenia Panny Márie v Nižnej Hutke

dňa 10.9.2023 o 10.30 hod.

    

  

  

   

 Kontakt: 0907 909 358 a 0919 266 800 

 


  

Futbalový turnaj

Arcidiecézny futbalový turnaj

5. novembra sa uskutočnil arcidiecézny futbalový turnaj v hale Cassosport v Košiciach. Z našej farnosti sa na tomto turnaji zúčastnili dva tímy. Hralo sa v dvoch kategóriách, mladší a starší. Dohromady sa prihlásilo 43 mužstiev z rôznych kútov arcidiecézy. 

Začalo sa sv. omšou v kostole Božieho milosrdenstva na sídlisku KVP. Po krátkom presune do haly prebehla registrácia a začali sa prvé zápasy. Atmosféra bola prijateľná, jediná nevýhoda bola zima v celej hale. Hráči boli posilnení aj výdatným obedom. Turnaj prebiehal od deviatej rána do siedmej večera.

Tím mladších sa umiestnil na úctyhodnom 5. mieste, za čo im srdečne blahoželáme. Tím starších sa stal víťazom arcidiecézneho kola, keď vo finále zdolal tím z farnosti Humenné – Sídlisko III, a postúpil na celoslovenské kolo do Bratislavy.

 

Celoslovenský futbalový turnaj

12. novembra, týždeň po arcidiecéznom kole, sa uskutočnil celoslovenský turnaj medzi diecézami, ktorý sa konal v Bratislave. Zúčastnených bolo 8 tímov. Východ reprezentovali okrem našej farnosti aj tímy zo Starej Ľubovne (Spiš) a z Vyšných Remetov (Ke eparchia).

Tento čas nebol iba o futbale, ale aj o malom spoznávaní Bratislavy. Chlapci, ktorí hrali v mladšej kategórii, prišli povzbudiť starších hráčov ako diváci. Večer pred turnajom mali možnosť prenocovať v starom seminári v Bratislave, kde študoval a býval aj náš pán farár.

Tím z našej farnosti ani v tejto súťaži nesklamal a chalani vybojovalitretie miesto.

Pán Boh dáva každému nejaký dar. Títo chalani sú talentovaní vo futbale. Aj oni dostali tento dar od Boha a pomocou lásky k futbalu môžu rozvíjať lásku k Bohu. On pôsobí v každom z nás svojim a svojským spôsobom. Verím, že tento turnaj nezanechal v chlapcoch len pekné spomienky na hru (a výhru J), ale že v nich zanechal viac, skúsenosť spoločenstva, ktoré sceľuje viera v nášho Spasiteľa.

Zúčastnenie sa na turnaji nebolo len pre chalanov. Táto účasť je pre celú našu farnosť, pretože je znamením života a potenciálu, ktorý sa ukrýva v našej farskej rodine.

Gratulujeme víťazom a ďakujeme všetkým zúčastneným futbalistom a ľuďom, ktorí boli ochotní pomôcť, či už so zapožičaním dresov, odvozom, alebo sprevádzaním po Bratislave.

Tešíme sa na ďalší rok!

Zoznam noviniek

Božie Telo
p. Michal Lacko
Advent 2019
Dušičky
Nižná Hutka - odpust
Relikvie sv. košických mučeníkov
Benefičná noc v Krásnej
20 rokov folklórnej skupina Krasňanka
Organový koncert
875. výročie prvej písomnej zmienky Krásnej a odpust sv. Cyrila a Metoda
Národný týždeň manželstva 2018
II. farský rodinný ples
Duchovná obnova ružencového bratstva v Nižnej Hutke
Výročie požehnania kostola v Nižnej Hutke
Vianočný koncert
105. rokov obnoveného ružencového bratstva v Krásnej
Organový podvečer
Odpustová slávnosť sv. Cyrila a Metoda
Sviatosť birmovania
25. výročie ZŠ s MŠ sv. Marka Križina v Košiciach - Krásnej
Krížová cesta na Veľký piatok po uliciach Krásnej
Pôstna polievka
Národný týždeň manželstva
Farský ples rodín
Trojkráľový hudobný večer
Futbalový turnaj
20. výročie posviacky chrámu vo Vyšnej Hutke

Aktuality TK KBS:

Návštevnosť: